Infou

29. května 2008 v 14:55 | Andie |  Let's Dance 2: The Streets
Nojo...a teď kompletní infou o dvojce....rozdělená do dvou článků...(sorry)


V létě 2006 byli návštěvníci kin nadšeni filmem Let's Dance, hip-hopovou pohádkou, která kombinovala horké rytmy street dance s příběhem kluka a holky na elitní umělecké akademii, kteří riskovali vše jeden pro druhého a své sny o tancování. Vzletný a zároveň romantický film režírovala Anne Fletcherová a hlavní roli si zahrál Channing Tatum.
Úspěch filmu byl tak senzační, že se okamžitě začalo hovořit o pokračování, ale producenti prvního snímku - Patrick Wachsberger a Erik Feig ze Summit Entertainment a Adam Shankman a Jennifer Gibgotová z Offspring Entertainment - nechtěli jen tak přišpendlit ke konci Let's Dance další pokračování. Místo toho se rozhodli, že vezmou zcela nový, svěží vzhled scény - Baltimorskou meccu umění pro náctileté, Marylandskou školu umění (MŠU) - a vytvoří pro diváky ještě dynamičtější zážitek.

Pokud byl Let's Dance příběhem o tom, jak mladý tanečník se dostal z ulice na jeviště, Let's Dance 2 Street Dance to otočil. Nový příběh jde zpět k základům a bere studenty MŠU z nablýskaných sálů do samotného srdce Baltimorské kreativní undergroundové taneční scény. V šedé zóně mezi těmito dvěma zdánlivě oddělenými světy budou čelit problémům s láskou, ambicemi a loajalitou, které jim pomohou stát se mladými muži a ženami, kterými v životě chtějí být.
Vzhledem ke konkurenci dalších tanečních filmů se producenti rozhodli najmout mladého, ale velmi slibného režiséra, který zastřešil celý projekt: Jon M. Chu - absolvent Univerzity Jižní Kalifornie, katedra filmových věd, a bývalý tanečník, který získal řadu ocenění za sérii krátkých filmů (Silent Beats, While the Kids Were Away a Gwai Lo), který si získal pozornost a uznání za unikátní kombinaci ostrého vyprávění příběhu a inovativní choreografie.

Chu měl tu potřebnou dávku energie, kterou filmaři hledali. Jennifer Gibgotová vzpomíná: "Když Jon přišel, měl tolik originálních a jedinečných nápadů. Byl hned připravený ukázat všechny své přednosti - lásku k tanci, vynalézavost a ze všeho nejvíce vášeň pro vyprávění příběhu."
Chu dává Let's Dance 2 Street Dance nový směr, posouvá ho z učeben školy do zapadlých, často neviditelných městských čtvrtí, kde se vede nezákonná bitva zvaná "The Streets" mezi tanečními skupinami v naději, že ovládnou tento undergroundový svět. Záměrem Chu bylo dát filmu nový, ostřejší a agresivnější postoj, ale se stejnou dávkou lidskosti a naděje jako měl první film.
"Chtěl jsem věci posunout zase o kousek dál, protože tanec v prvním filmu byl nádherný. Tentokrát jsme chtěli použít jiný, odvážnější styl, vejít do ulic, kde jsme mohli zapracovat do děje více rozmanitých pohybů - step, breakdance, salsu ad.," říká Chu. "To také otevřelo dveře řadě nových postav."
Chu zaujal na filmu scénář napsaný Toni Ann Johnsonovou a Karen Barnaovou, které vidí MŠU v době nepokojů a boje o přežití. Scénář také představil dvě nové postavy se strhujícími příběhy: Andie Westovou, nenucenou a vzdorovitou hip-hopovou tanečnice, která se stále nemůže vzpamatovat ze smrti své matky, když začne studovat na MŠU, kde musí bojovat, aby zapadla; a Chase, nejpopulárnější student na škole, ale také ten, kdo má své obavy o budoucnost školy.
Andie je outsider, Chase je hvězda. Brzy však zjistí, že sdílí stejnou vášeň pro těžké, kreativní street dance pohyby, které jsou ve škole zakázány - vášeň je svede dohromady a vzájemné neshody je pohání kupředu ve velké taneční bitvě "The Streets".
Při zpracování těchto témat Chu doufal, že vnukne tanečním scénám silné a bohaté emoce těchto postav, které zažívají vše - od vzteku a obav, k lásce a extázi z odhalení skutečné víry. V každém kroku, otočce či přemetu jsou vyjádřeny jejich životy a touhy. Chu vysvětluje: "Na postavách z Let's Dance 2 Street Dance se mi nejvíce líbí, že když už nestačí slova, jsou schopny hovořit svými těly. To je spojuje, to je hnací síla filmu."
Erik Feig uvádí: "Jsme neskutečně pyšní na Let's Dance 2 Street Dance. Ten film působí jako nekonečná párty a díky němu budete odcházet z kina s lepší náladou, než jste do něj vcházeli - čím dál vzácnější chvíle v těchto dnech."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama